Collection: Raw Pet Food

Ultimate Performance Products are a ready-to-feed balanced raw meal, locally-made by The Complete K9 (Lacombe, Alberta). 

We also carry a variety of single proteins and specialty items from The Complete K9, and other local sources. 

61 products
  • Ultimate Chicken
    Regular price
    from $1.76
    Sale price
    from $1.76
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ultimate Chicken/Beef
    Regular price
    from $2.20
    Sale price
    from $2.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ultimate Duck
    Regular price
    from $2.42
    Sale price
    from $2.42
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ultimate Duck/Beef
    Regular price
    from $2.64
    Sale price
    from $2.64
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ultimate Turkey
    Regular price
    from $2.69
    Sale price
    from $2.69
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ultimate Turkey/Beef
    Regular price
    from $2.86
    Sale price
    from $2.86
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ultimate Salmon
    Regular price
    from $2.86
    Sale price
    from $2.86
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bison Blend **NEW**
    Regular price
    $4.40
    Sale price
    $4.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Blend
    Regular price
    $3.30
    Sale price
    $3.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Junior Puppy - Ultimate Chicken (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $2.15
    Sale price
    $2.15
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Junior Puppy - Ultimate Chicken/Beef (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $2.53
    Sale price
    $2.53
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Junior Puppy - Ultimate Turkey (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $2.75
    Sale price
    $2.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Puppy Starter (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $1.98
    Sale price
    $1.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Heart
    Regular price
    from $3.30
    Sale price
    from $3.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Tongue
    Regular price
    from $3.03
    Sale price
    from $3.03
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Organ
    Regular price
    $3.25
    Sale price
    $3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Trim - (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $3.30
    Sale price
    $3.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Boar - (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $3.03
    Sale price
    $3.03
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken - Ground
    Regular price
    from $1.43
    Sale price
    from $1.43
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Gizzards
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Heads - by the LB
    Regular price
    $1.75
    Sale price
    $1.75
    Regular price
    $2.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Hearts
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Liver
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Fat/Skin (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $1.38
    Sale price
    $1.38
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Backs
    Regular price
    from $1.93
    Sale price
    from $1.93
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Whole Chickens
    Regular price
    from $2.20
    Sale price
    from $2.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Duck Meal - Ground (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $4.24
    Sale price
    $4.24
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Herring
    Regular price
    $3.03
    Sale price
    $3.03
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horse Tongue (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $3.03
    Sale price
    $3.03
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horse Heart (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $3.03
    Sale price
    $3.03
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Horse - (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $3.03
    Sale price
    $3.03
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lamb Blend (2"x2" Cubes)
    Regular price
    $3.85
    Sale price
    $3.85
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out